fbpx

Nauka pływania buduje w dzieciach pewność siebie

group of happy kids children   at swimming pool class  learning to swim

Korzyści uczęszczania  z dzieckiem na basen jest wiele: nauczy się pływać, zdobędzie kartę pływacką, będzie bezpieczne w wodzie, zahartuje się, co wypłynie na jego zdrowie. Oczywiście wiemy o tym, że pływanie to same plusy. Jednak warto spojrzeć na naukę pływania jak na trening mentalny. Podczas naszych zajęć nauki pływania, staramy się dać dzieciom coś więcej. Nie tylko pracujemy nad jego rozwojem fizycznym i umiejętnościami pływackim ale co najważniejsze budujemy w dzieciach PEWNOŚĆ SIEBIE !.

Dlaczego pewność siebie jest tak ważna ?

Pewność siebie to fundament do świadomego rozwoju i osiągania wyznaczonych celów w życiu.

Warto nad pewności siebie pracować od najwcześniejszych lat życia, ponieważ wrodzona pewnoś siebie u dzieci zanika już po 3-4 roku życia !

Nauka pływania prowadzona w atmosferze mentalnego rozwoju kształtuje w dzieciach pozytywną samoocenę , co pozwoli im w przyszłości wierzyć w realizowanie marzeń i dążyć konsekwentnie do celów.

Zgodzicie się ze mną, że trudno osiągnąć cokolwiek w życiu nie wierząc w siebie.

Obserwujemy na zajęciach, że dzieci pozbawione poczucia pewności siebie mogą bać się wyzwań i ewentualnych porażek, mogą być nawet zlęknione i nieśmiałe (np. podczas wykonania nowego zadnia, skoku do wody, podczas zmiany instruktora zajęć czy grupy).

Poczucie własnej wartości wynika z zaufania do siebie , do swoich możliwości, do instruktora zajęć – co jest podstawą  naszych zajęć.

Budowanie pewności siebie podczas zajęć pływania dla niemowląt – to  między innymi praca z rodzicami, tłumaczenie im jaką postawę przyjąć wobec małych pływaków, kiedy chwalić, kiedy dziecku pomóc a kiedy nie pomagać.

Budowanie pewności siebie podczas zajęci dla dzieci i młodzieży – poznawanie własnych możliwości i ocena sytuacji to jeden z założeń  naszych lekcji, dzięki któremu dzieci stają się bezpieczne przebywając w wodzie. Znają swoje możliwości i wiedzą, gdzie są granice, których nie należy przekraczać.

Jak budujemy pewność siebie dziecka podczas zajęć w wodzie ?

To bardzo proste. Poprzez:

  1. Doświadczanie nowych sytuacji, ćwiczeń w wodzie.
  2. Naukę poprzez zabawę.
  3. Stawianie wymagających poprzeczek oraz stosując różnorodne formy i metody zajęć ( np. zajęcia ratownictwa wodnego, zajęcia z pierwszej pomocy, zajęcia z nurkowania)
  4. Naukę małymi krokami – dzieci poznając swoje możliwości, zdolności.
  5. Komunikaty i kreatywną pochwałę, tak żeby usłyszeć od dziecka – “Umiem to zrobić!” “Potrafię zrobić to sama!” “Ja sam!”

W HOBBY SPORT budujemy w dzieciach pewność siebie po to aby wierzyli w siebie, żeby realizowali swoje marzenia, nie bali się podążać za głosem serca.

I co najważniejsze kiedy usłyszą słowa ‘to niemożliwe”, “nigdy ci się to ni uda”, “jesteś na to za słaby” widzieli i byli pewni swoich możliwości, umiejętności.

Dlatego też ucząc pływać budujemy w dzieciach pewność siebie – BO TO JEST NASZĄ MISJĄ !

Chcesz przekonać się jak uczymy pływać, zapraszamy na zajęcia.

Patrycja Chomiczewska

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.