fbpx

Na kolonii życie płynie…

Hobby Sport oferta wakacyjna 2019

Lato, ciepło, długie dni i krótkie noce, wakacje… Czas lubiany i wyczekiwany przez każdego.

Wakacje to chyba najszczęśliwszy czas z dzieciństwa każdego z nas. Jednak z perspektywy rodzica wygląda to trochę gorzej, bo jak zapewnić dziecku atrakcje i bezpieczeństwo przez ponad 2 miesiące?!

Odpowiedź jest prosta. Wysłać na obóz!

Co zyskuje dziecko?

Wakacyjny wyjazd to dla dziecka niepowtarzalna okazja do zmierzenia się z samym sobą. Musi poradzić sobie z tęsknotą, odpowiedzialnością, zintegrować z grupą, nauczyć kompromisów i przyzwyczaić do pewnych zasad. Gdy znajduje się w otoczeniu rówieśników, którzy mają podobne problemy, proces przebiega o wiele łatwiej. Uczestnicy przechodzą podobne stany emocjonalne i wzajemnie się wspierają, ucząc tym samym empatii.

Obóz to także wspaniała przygoda. Wspólne wycieczki, gry, zabawy, treningi i relaks na zawsze pozostają w pamięci. Więzi które łączą uczestników często stanowią fundament wieloletniej przyjaźni. To także nauka wzajemnej akceptacji i współpracy w grupie.

Ważne jest by decyzja o wyjeździe była podjęta wspólnie z dzieckiem. Musi ono mieć świadomość na co się decyduje. Ważne by wziąć pod uwagę takie czynniki jak wiek dziecka, jego zdolności adaptacyjne oraz samodzielność.

Dla młodszych dzieci świetnym rozwiązaniem są półkolonie. W ciągu dnia spędzają one czas na wspólnych zajęciach z rówieśnikami ale nocują w domu.

W naszej ofercie wakacyjnej przygotowaliśmy program dla każdego. W tym roku łączymy sport z przygodą i treningiem mentalnym. Dlaczego jest to tak ważne?

Nierzadko zdarza się, że sportowcy są znakomicie przygotowani fizycznie jednak blokuje ich psychika. Trening mentalny oparty jest na ćwiczeniach pomagających zrozumieć jakie czynniki blokują nasz rozwój. Często jest to kwestia wiary w siebie lub strachu przed porażką. Łatwiej jest uporać się z problemem gdy znamy jego przyczynę.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty https://hobbysport.com.pl/obozy/

 

M.M.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.