fbpx

Jak budować motywację do zajęć aqua fitness

Hobby_Sport_Wyzwanie_Aqua_Fitness_FB_1200x1200_v2

JAK BUDOWAĆ MOTYWACJĘ
Czy sytuacja, gdzie kolejny rok z rzędu twoje postanowienie o utracie wagi odchodzi w zapomnienie razem z pierwszym miesiącem nowego roku, brzmi znajomo? Gdzie motywacja, która jeszcze na początku pchała cię do osiągnięcia upragnionej sylwetki, znika bez śladu? A gdybym powiedziała Ci, że ten rok może być inny? Zastanawiasz się jak? Poniżej przedstawiamy sposoby jak skutecznie budować motywację w czasie odchudzania.

Rada 1
Jednym z najczęściej popełnianych błędów w dążeniu do określonego celu jest brak ustalenia konkretnego planu działania. Na początku pozornie towarzyszy nam ogromna dawka motywacji, jednak po kilku dniach stan ten opada, kończąc się zazwyczaj fiaskiem. Mamy tutaj do czynienia z klasycznym syndromem tzw. “słomianego zapału”, który towarzyszy niemalże każdemu, kto nie opracuje konkretnego planu działania krok po kroku.

 

Powinnaś odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • Ile chcę schudnąć? – to pytanie jest najważniejsze jakie należy sobie zadać przed rozpoczęciem procesu odchudzania. Czy ma być to 3kg ,5kg czy 7 kg?
  • Jak chcę wyglądać?
  • Ile centymetrów w pasie chcę mieć mniej?
  • Jakie posiłki będę spożywać?
  • W które konkretnie dni będę robić zakupy?

Im bardziej sprecyzujesz swój plan działania tym masz większe szanse na powodzenie!

Rada 2
Odchudzanie nie jest jednorazową akcją. Nawet jeżeli uda ci się osiągnąć swój cel, jest raczej pewne, że po porzuceniu „diety”, kilogramy powrócą w postaci tak zwanego efektu jo-jo. Jak możemy tego uniknąć? Myślenie o odchudzaniu zamień na myślenie o zdrowiu, wyrzuć słowo „dieta” ze swojego słownika i zastąp go” zdrowymi nawykami”. W ten sposób dużo łatwiej będzie Ci dbać o swoje zdrowie i sylwetkę oraz będziesz czuła się lekko i pełna energii przez dłuższy okres czasu.

Rada 3
Samodzielne odchudzanie – chociaż jest niezwykle szlachetnym przedsięwzięciem, może zakończyć się fiaskiem. Czasem jest tak, że nasza motywacja gaśnie z dnia na dzień i działając samotnie łatwo możemy się poddać. Odnajdując osoby, które również się odchudzają stworzysz swoisty efekt synergii – będziecie motywować się wzajemnie.

ROZWIĄZANIE
W Hobby Sport chcemy, aby ten rok był inny, dlatego specjalnie dla Ciebie ruszyliśmy z nowym projektem, który łączy w sobie wszytkie trzy sposoby na skuteczną zmianę. Jest to „Wyzwanie Aqua Fitness – Zostań Super Babką”. Jest on dla osób takich jak Ty! Główną ideą wyzwania jest stworzenie grupy osób, których łączy ten sam cel, aby móc się wzajemnie wspierać. Dodatkowo przez cały czas będziesz pod opieką specjalistów m.in.. ekspertka w dziedzinie Aqua Fitnessu, dietetyk oraz fizjoterapeuta.

Szczegóły znajdziecie na naszej stronie na Facebooku.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.