fbpx

Joga z treningiem mentalny. Czyli dlaczego praktykować mentalną jogę.

hobby_sport_joga_i_trening_mentalny

Jestem nauczycielką jogi od 10 lat. Praktykuję jogę i trenuję swój umysł mentalnie.  Doświadczam zmian w ciele i umyśle. Trenuję uważność. Obserwuję swój  świat  zewnętrzny i wewnętrzny.

Doświadczenia z maty  znacząco  przenikają do mojego życia codziennego…

Trenerem metalnym jestem od zawsze. Słuchanie, pomagania, obecność i wspierania rozwoju oraz motywowanie do działania  to moja misja. Kiedyś robiłam to bardzo intuicyjnie, dzisiaj robię  to bardzo świadomie przede wszystkim dzięki uczestnictwie  w  Akademii Trenerów Mentalnych. To właśnie tam uczę się od najlepszych jak być mental coachem.

Świadomość pracy nad ciałem i umysłem daje mi przestrzeń do organizowania mentalnej jogi.

Bo ciało to nie wszystko

Obecnie joga cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Joga dla wielu osób  to moda.

Kino MacGregor wspomina, że w większości ludzie pojawiają się na pierwszych zajęciach, bo joga fajnie wygląda na Insta czy FB.

No tak joga jest fajna, ale to też środek do tego żeby zmieć się mentalnie i popracować głębiej nad sobą.

Ciało ma swoje bezpośrednie połączenie ze umysłem. To, co z zewnątrz może dla niektórych wyglądać na gimnastykę, wewnątrz jest głęboką i ciężką pracą nad sobą.

Poznając swoje ograniczenia i blokady ćwicząc jogę stajemy się bardziej świadomi i uważni siebie. Dzięki temu że poznajemy swoje ograniczenia możemy  pracować nad nimi i wtedy zaczynamy zmieniać siebie wewnętrznie i rozwijamy swój potencjał przez duże „P”.

Warto w jodze dostrzegać skuteczny środek kształtowania mentalnych nawyków poprawiających pewność siebie, budujący poczucie własnej wartości, pobudzania do przełamywania stereotypów i swoich ograniczeń czy  choćby środka kształtującego uważność, koncentrację i  radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Mental joga to  niczym  powietrze, które w codziennym życiu daje  przestrzeń i świeżość.

Mentalnie nie odkładaj jogi  na POTEM

Jim Carrey powiedział kiedyś:

Chciałbym, żeby każdy człowiek miał szansę kiedyś stać się sławnym i bogatym
oraz żeby kupił wszystko o czym marzył – bo tylko w ten sposób zrozumie,
że nie taki jest cel życia.

Pozostając w ciągłym zdobywaniu i polowaniu na super okazje i promocje, człowiek nie potrafi się nasycić.

Często żyjemy w ciągłej pogoni za „czymś” i sami nie wiemy za czym ? a sprawy ważne odkładamy na „potem”.

„Potem”  to takie stan, który ma to do siebie, że nigdy nie następuje. Bo zawsze jest coś do zrobienia. Zawsze znajdzie się coś, czego nie mamy, a przecież moglibyśmy mieć.

Mental joga to stan umysłu, nauka uważności na byciu tu i teraz. To doświadczanie co ważne w danym momencie i nie odkładanie na „potem”. To zatrzymanie się i obserwowanie co się dzieje dookoła.

W trybie offline

W dzisiejszym świecie, to właśnie bycie offline, zaczęło być luksusem. Dlatego też z tą myślą postało MentalSPA którego założycielkami są Patrycja Chomiczewka i Marzena Kud.

MentalSPA to wyjazdy, warsztaty w zaciszne i urokliwe miejsca. W czasie zajęć łączymy mntal jogę z  treningiem mentalnym.

Kluczowa staje się tutaj praca na poziomie ciała i umysłu. Praktykując, wycofujemy zmysły do wewnątrz. Odrywamy się od tego co mamy, albo chcielibyśmy mieć. Rozwijamy swój potencjał. Wypracowana na macie  cierpliwość, świadomość umysłu, bycie tu i teraz podnosi znacząco jakość życia.

Już 27-28.04.2019 kolejne warsztaty MentalSpa. Na które serdecznie zapraszamy.

Patrycja Chomiczewska

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.