fbpx

HOBBY SPORT, czyli do odważnych świat należy

hobby_sport_Patrycja_&_Marcian

Są przebojowi, otwarci na ludzi i nowe wyzwania. Mają w głowie setki pomysłów i odważne marzenia. Wiedzą, że postawione cele mogą zdobyć tylko ciężką pracą.  Na szczęście dla nich praca to nie przymus, a wyzwanie i pasja. A każdy trening to próba siebie i budowanie charakteru. Pracują, a oprócz tego że promują aktywny tryb życia, działają również charytatywnie, motywując tych, których los doświadcza czasem nieco bardziej dotkliwie. Patrycja i Marcin Chomiczewscy, twórcy HOBBY SPORT TEAM opowiadają o swoim sposobie na spełnione życie.

 

Redakcja: HOBBY SPORT TEAM to pasja trening, wyzwanie. Takie jest Wasze, bardzo inspirujące nota bene, hasło reklamowe. Ale czym dokładniej jest drużyna Hobby Sport? Czym się zajmujecie?

Patrycja Chomiczewska: Kiedy 10 lat temu zakładaliśmy HOBBY SPORT SZKOŁĘ ZDROWGO STYLU ŻYCIA wymagało to od nas dużej odwagi  – skupialiśmy się  wtedy tylko na nauce pływania. Dziś zakres naszych działań jest bardzo szeroki i pomysł okazał się bardzo trafiony. Uczymy pływać niemowlaki, już od 3 m-ca życia proponujemy zajęcia stymulująco – oswajające z wodą. Zajęcia wspierają  rozwój dziecka poprzez  ćwiczenia i zabawę w wodzie, jest to nieocenione doświadczenie dla malucha. Ćwiczenia w wodzie integrują kompleksowy rozwój dziecka na wszystkich poziomach: fizycznym, intelektualnym, społecznym, psychicznym.

Red.: Przyzwyczajacie do obcowania z wodą niemowlaki, ale nie tylko ich kontakt z tym żywiołem i jego okiełznanie jest waszym punktem koncentracji. Starsze dzieci, młodzież również mogą skutecznie szkolić pod okiem Waszych fachowców swoje umiejętności i przynosi to wymierne efekty.

Marcin Chomiczewski: Z ogromną przyjemnością, ale też i odpowiedzialnością za to, co mówię, mogę przyznać że, wysoka efektywność nauczania to efekt tego, że znamy się na tym, co robimy, i robimy to z pasją.  W zależności od stopnia oswojenia z wodą i poziomu opanowanych technik pływackich przez dziecko ,będziemy indywidualnie zachęcać, uczyć, podnosić poprzeczkę oraz cieszyć się z jego postępów w pływaniu. Grupy są dobrane ściśle pod względem umiejętności i wieku naszych kursantów.

Red: Czyli taka starsza, 32-letnia pani jak ja, która jest samoukiem i pływać nauczyła się gdzieś na lokalnym, otwartym basenie, gdy jeszcze funkcjonował, ma u Was szanse doszlifować swoje umiejętności?

P. Ch.: (śmiech) Starsza pani? Wobec tego, mamy dobrą informację, dla tych którzy w wieku 30 lat czują się jak starsze panie: pływanie odmładza! Zresztą,  nie jest ważne ile masz lat, nie ważne co potrafisz, nie ważne co chcesz osiągnąć, w każdym przypadku gwarantujemy Ci pełne przygotowanie pływackie do postawionego sobie celu i jego realizację. Jeśli jeszcze nie potrafisz pływać, lub chcesz doskonalić swoje umiejętności to nic trudnego. Pomożemy Ci w tym, wykorzystując nowoczesne metody nauczania i indywidualne podejście. Naszą dewizą jest myśl, że na naukę pływania nigdy nie jest za późno. Setki osób przekonało się już, że można nam zaufać. A dodatkowo możesz rozwijać się w wodzie uczestnicząc w klubie pływackim czy szkoląc się w podczas kursów nurkowania.

Red.: Ale Hobby Sport Team to nie tylko działanie nastawione na uczenie pływania. Wiem, że macie sprawnie działające stowarzyszenie, które wspiera lokalne organizacje, działacie społecznie, włączacie się w akcje charytatywne… Sport i działania charytatywne to współcześnie bardzo popularne a jednocześnie szlachetne połączenie.

P.CH.:  Sport jest naszą pasją. Pragniemy, aby jego znaczenie ciągle rosło w lokalnej  społeczności. Z początkiem 2015 roku  utworzyliśmy Stowarzyszenie Hobby Sport zajmujące się szerzeniem kultury fizycznej oraz sportu wśród dzieci i młodzieży w naszym  regionie. W ramach stowarzyszenia od września 2015 został powołany klub sportowy z sekcją pływania. Misją Stowarzyszenia Hobby Sport  jest stwarzanie dzieciom i młodzieży dogodnych warunków do uprawiania sportu i dbania o swoją sprawność fizyczna i zdrowie. Celem naszych działań jest wyszkolenie dzieci i młodzieży do osiągnięcia wyniku Mistrzostwa Sportowego na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.

Red.: I….? Szkolicie, trenujecie młodzież z ogromnym zaangażowaniem. Jakie są tego efekty?

M. Ch.: Efekty są bardzo liczne, widoczne i satysfakcjonujące. Mierzalne w czasach, długościach, liczbie zdobytych medali, ale też przynoszą wartości dodatkowe: obserwujemy jak te dzieci stają się ambitnymi sportowcami, budującymi swoją determinację, hart ducha, ale też uczące się pokory podczas porażek, cierpliwości w oczekiwaniu na sukces, który zawsze się pojawia, choć nie zawsze w takiej formie, w jakiej się jej spodziewają. O rozwiniętej ponad oczekiwania pasji do pływania może mówić Maja Śliwa, która odnosi kolejne sukcesy oraz Kacper Mistrzak, który jest czołowym zawodnikiem pływania w swojej kategorii wiekowej.

Red.: Z przyjemnością słucha się, gdy trener z taką dumą mówi o podopiecznych.  Gdybyście mogli jeszcze jednym tchem wymienić obszary, w których działacie, zajęcia, jakie prowadzicie, akcje, które organizujecie i w których uczestniczycie?

P. CH.: Ale muszę wziąć bardzo głęboki wdech! (śmiech) Proponujemy i zapraszamy na aqua aerobik na pływalni w Kietrzu jak i Raciborzu, organizujemy charytatywne aqua maratony, pomagamy ćwicząc. To również motywowanie ludzi do zmian i treningu. Prowadzimy trening wzmacniający z elementami treningu mentalnego, jogę oraz szkołę nurkowania.

Red.: Joga, trening wzmacniający dla sportowców, pilates – to również Wasza działka.

P. CH.: Oczywiście, jak najbardziej, takie zajęcia również prowadzimy. Oprócz tego organizujemy obozy sportowe, zawody sportowe, superaktywne urodziny na basenie, a naszą najnowszą inicjatywą są konferencje sportowe, na których gościliśmy już Alicję Tchórz, Radosława Kawęckiego oraz Agatę Korc, którzy opowiadali o swoim sposobie na życie, o pasji, poświęceniu, zdrowiu. W ramach takiej współpracy z wybitnymi sportowcami wydaliśmy książkę o pływaniu pt. „PASJA – TRENING – WYZWANIE. SPORTY WODNE W HOBBY SPORT. Poradnik dla rodziców, instruktorów i trenerów”

Red. Ogromne wyrazy uznania dla Waszych pomysłów i licznych inicjatyw! Czym jeszcze planujecie nas zaskoczyć? Uchylicie rąbka tajemnicy jeśli chodzi o najbliższe działania?

M. Ch.: Od marca tego roku ruszył kolejny projekt – nauka pływania w HOBBY SPORT wg autorskiego programu nauczania. To program 10 kroków połączony ze zdobywaniem odpowiednich do danego etapu umiejętności  pływackich i zdobywanie specjalnych  odznak. Dodatkowo ofertę wzbogacamy o szkolenia i warsztaty tematyczne dla dzieci ich rodziców czy instruktorów… i oczywiście wyjazdy  nurkowe. Nurkowanie to przygoda życia, odkrywana krok po kroku, to pasja na lata, to wspaniali ludzie i przyjaźnie. To zwiedzanie świata, tego nad i pod wodą. To również dbałość o własne ciało. Jeśli chcesz być tam, gdzie był mało kto. Dotknąć tego, czego nie doświadczą inni i poczuć „magię” – to czekamy właśnie na Ciebie!

Red.: Jednym słowem – macie tę moc, żeby skutecznie działać na wielu poziomach i inspirujecie się wodą, by podejmować coraz to nowe aktywności!

P. Ch.: Tak, mamy tę moc i chcemy ją mieć jak najdłużej, a inspiruje nas woda, ale przede wszystkim ludzie, ich potrzeby, ich dążenia, ich marzenia… Chcemy wspierać, chcemy uczyć, dopingować i patrzeć, jak z naszym udziałem, w człowieku rodzą się nowe siły, jak kolejne osoby kwitną, osiągając wymarzone przez siebie ciele. Zapraszamy na wyjątkowe treningi, dzięki którym osiągniesz zamierzony cel. Już dziś rozpocznij przygodę z HOBBY SPORT team!!!

Red. Dziękuję za inspirującą i motywującą rozmowę J

P., M. Ch.: My również dziękujemy, czekamy na wszystkich, pewnych siebie, niepewnych, posiadających konkretne plany i nieco zagubionych. Chcemy pracować z Wami, chcemy działać dla Was. Do zobaczenia!

Patrycja Chomiczewska

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.