fbpx

Dziecko kontra nauczanie zdalne

pexels-ron-lach-7983363

„Rok szkolny już prawie za nami. Rok który zdecydowanie odbił się na moim dziecku. Z każdym dniem widzę, że jest coraz bardziej zmęczone, zniechęcone nie tylko do zajęć, ale również jakichkolwiek aktywności. Pojawiają się też problemy z koncentracją. Nie dość, że wszystkiego musi uczyć się z domu, to jeszcze nie potrafi się na niczym skupić. Nie pamiętam kiedy ostatni raz bawił się z rówieśnikami. Nie mogę już patrzeć jak każdy dzień spędza leżąc lub siedząc przed komputerem. Nie wiem jak sobie poradzi z powrotem do normalności i dawnego trybu życia…”

– pomyślał nie jeden rodzic. 

Odizolowanie od rówieśników, nauczanie zdalne niesie za sobą skutki dla zdrowia naszych dzieci pod wieloma względami. Mimo jasno określonych zasad bezpiecznego korzystania z komputera, zastanówmy się, które dziecko tak sumiennie ich przestrzega.

Dotychczasowy czas spędzany w klasie, zamienił się na bite godziny spoglądania w ekran monitora. Oczy i postawa cierpią na tym niemiłosiernie, zwłaszcza kiedy przerwy spędzane są dodatkowo na telefonie… Dzieci w wieku szkolnym są na etapie, gdzie nietrudno o skrzywienie kręgosłupa.

Nauka zdalna wiąże się z brakiem zajęć W-F. Ta godzina aktywności fizycznej, która do tej pory wydawała się zbędna okazuje się tak naprawdę zbawienna. Zbyt długie korzystanie z komputera na dłuższą metę powoduje nieustanne zmęczenie, pogorszenie nastroju oraz problemy z koncentracją. Dzienna dawka aktywności fizycznej poprawia krążenie, dodaje energii i buduje zdolność koncentracji.

Kolejnym z aspektów jest kondycja fizyczna. Kiedy zawieszone zostały zajęcia stacjonarne i wszelkie pozalekcyjne aktywności sportowe, dzieci nie miały możliwości pracy nad dobrą koordynacją ruchową i właściwą postawą ciała. W wielu przypadkach może to skutkować szybkim przemęczanie, wadami postawy, a nawet otyłością.

Teraz, kiedy wszystko powoli wraca do normy i ruszamy z naszymi zajęciami, zachęcamy Cię do zapisania swojego dziecka na nasze wakacyjne programy, które zapewnią mu sporą dawkę ruchu i dobrej zabawy!

Już w tym tygodniu startujemy z KURSEM PŁYWANIA! 

Następnie planujemy:

Na podstawie badań Ośrodku Rozwoju Edukacji (KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ)

Wakacje na basenie 2024

🌊🏊‍♂️WAKACJE NA BASENIE 📢3, 2, 1… Zapisy na WAKACYJNE kursy pływania wystartowały!📢 Czy chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się pływać? A może sam pragnieszdoskonalić swoje

Czytaj więcej »

Wataha Górska 2024

📢🌄Zapraszamy na Watahę Górską z HOBBY SPORT dla Dzieci i Młodzieży! 🌄📢 Marzysz o górskich przygodach? Chcesz spędzić czas na świeżym powietrzu,podziwiając zapierające dech w

Czytaj więcej »

Zapraszamy na Zawody Pływackie!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież oraz ich rodziny do wzięcia udziału w nadchodzących zawodach pływackich! To doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, rywalizacji w przyjaznej

Czytaj więcej »

FERIE NA SPORTOWO

Twoje dziecko zaczyna ferie zimowe już od poniedziałku? W tym roku nie pozwól, aby zimno, komputer i smartfon zatrzymało Twoje dziecko od wspaniałej zabawy.Ferii zimowe

Czytaj więcej »

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.