fbpx

Dlaczego szacunek do wody i umiejętność pływania jest tak ważna?

Hobby_Sport_szacunek_do_wody

Dlaczego warto nauczyć się pływać? Czy warto z niemowlakiem i małymi dziećmi przychodzić na lekcję pływania ? Po co doskonalić umiejętność pływania jeśli dziecko potrafi unosić się na wodzie? Takie pytania często słyszę podczas rozmów z rodzicami i dorosłymi. Po co to wszytko?

Odpowiedz jest prosta po to aby być bezpiecznym w wodzie i chronić życie.                      Zajęcia nauki pływania to nie tylko fajna  zabawa i spędzanie aktywnie czasu ale i przede wszystkim nauka SZACUNKU DO WODY I BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NAD WODĄ. Woda  to wspaniały żywioł ale czasem może okazać się śmiertelnie groźny. Tegoroczne statystki pokazują, że  już w samym sierpniu utonęło w Polsce ponad 70  osób.

Czy dalej mam Was przekonywać po co nauka pływania ?

Pływać może każdy i w każdym wieku można rozpocząć naukę pływania. Im wcześniej to jednak zrobimy, tym lepiej, zwłaszcza, że pływanie stanowi jeden z najważniejszych czynników w systemie wychowania fizycznego dzieci i młodzieży oraz stanowi wspaniałe źródło stymulacji psycho-ruchowej małych dzieci.

Kiedy  zdobędziemy umiejętność pływania 4 stylami pływackimi oraz zasady bezpiecznego zachowania nad wodą zostaną opanowane, będzie można bezpieczniej korzystać z wszelkich form wypoczynku związanego z wodą.

A więc jakie korzyści uzyskamy ucząc się pływać ? Zapewne to :

Utrzymanie dobrego zdrowia i kondycji fizycznej.

  1. Radość i zabawę.
  2. Bezpieczeństwo w wodzie.
  3. Uprawianie pływania sportowego, od najmłodszych lat.
  4. Pływanie to doskonała forma rekreacji i rehabilitacji ruchowej.
  5. Pływanie kształtuje podstawowe cechy motoryczne oraz osobowościowe (np. odwagę, zdyscyplinowanie).

Pływanie jest zatem formą aktywności ruchowej, która wszechstronnie oddziałuje na organizm człowieka, odpręża i relaksuje, można je uprawiać dla przyjemności i dla rozrywki przez całe życie bez względu na przejawiany stopień sprawności.

Na nauczenie pływania nigdy nie jest za późno, jednak im wcześniej podjęte, tym łatwiej pozbyć się lęku przed wodą i szybciej opanować sztukę pływania.

W  wielu krajach EUROPY nikt nie miał wątpliwości, że umiejętność pływania to kwestia życia i śmierci. W Polsce też powinniśmy tak myśleć i zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci i nas samych.

Patrycja Chomiczewska

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.