fbpx

Czym tak naprawdę jest Aqua Aerobik

hobby_sport_aqua_aerobik

Aqua aerobik to wspaniała aktywność, choć wiele osób jeszcze jej nie poznało. Dzisiaj odpowiemy na najczęściej zadawane nam pytania dotyczące wodnego aerobiku.

Aqua Aerobik działa na tej samej zasadzie co zwykły aerobik tylko że w wodzie.

Jest to jedna z najbardziej bezpiecznych form aktywności dla naszego organizmu, ponieważ wszystkie ćwiczenia odbywają się w wodzie, dlatego też nie obciąża kręgosłupa oraz stawów.

Co daje nam Aqua Aerobik?

Najfajniejsze w tej formie aktywności jest to, że nie czujemy się aż tak zmęczeni podczas wykonywanych przez nas ćwiczeń, jak np.  na aerobiku czy bieganiu. Również bardzo dobrze wpływa na wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni, poprawia krążenie krwi i oddychanie.

Na naszych wodnych zajęciach pracujemy nad kondycją, koordynacją oraz poprawą sylwetki. Najważniejsze co nam daje Aqua Aerobik to uśmiech na twarzy i dobrą zabawę!

Najczęściej  zadawane pytania dotyczące wodnej aktywności:

1. Nie potrafię pływać czy mogę uczestniczyć w zajęciach?

– Oczywiście że TAK, nie ważne czy potrafisz pływać czy nie, każdy uczestnik dostaje „pasy zabezpieczające” które utrzymują na wodzie.

2. Nie potrafię oddychać pod wodą

– Absolutnie podczas ćwiczeń NIE wkładamy głowę do wody.

3. Jestem po kontuzji czy dam radę?

– Ćwiczenia w wodzie to jedna z form rehabilitacji więc jest bezpiecznie, warto jednak  skonsultować to ze swoim lekarzem.

4. Jak wyglądają zajęcia?

– Każdy przed wejściem do wody ubiera „pasy zabezpieczające” które utrzymują nas na wodzie, wchodzimy do wody i wykonujemy polecania Instruktora, który stoi na lądzie i pokazuje ćwiczenia.

Dzięki Aqua Aerobiku popracujesz nad swoją kondycją, zdrowiem i dobrym samopoczuciem!

Zapraszamy na zajęcia aqua

Denis Chory

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.