fbpx

Chcesz rozpocząć naukę pływania z dzieckiem, ale nie wiesz od czego zacząć?

Chcesz rozpocząć naukę pływania z dzieckiem, ale nie wiesz od czego zacząć?

Jestem instruktorką pływania, mamą dwójki wspaniałych dzieci, pasjonatką zdrowego stylu życia i świadomego rozwoju dzieci. Z punktu widzenia rodzica i instruktora zdaję sobie sprawę, że rozpoczęcie nauki pływania to bardzo ważna decyzja i powinna być starannie przemyślana.

Dlatego też zachęcam Cię do przeczytanie poniższego artykułu.

Dobroczynny wpływ pływania na organizm człowieka jest potwierdzony wieloma badaniami, to niewątpliwie bardzo dobry wybór na spędzenie czasu wolnego.

W dzisiejszych czasach pływanie rozpoczynamy już od okresu niemowlęcego, jest to świetny czas na oswojenie dziecka z wodą i przygotowanie do nauki pływania. Nauka pływania wiąże się z wyrobieniem poprawnych nawyków i opanowaniem poprawnej techniki. Dlatego tak istotne jest, by fundamenty były opanowane z osobą kompetentną, jaką jest instruktor pływania.

Nie zawsze jednak jest możliwość, aby zacząć od niemowlęcia i chcemy nauczyć kilkuletnie dziecko pływać.

  • Często przychodzą do głowy pytania typu:
  • Czy pójść samemu z dzieckiem na basen?
  • Czy dziecko musi już umieć zanurzać głowę do wody?
  • Co jeśli dziecko jest przestraszone lub ja boję się wody?
  • Co jeśli dziecko jest nieśmiałe?

I wiele innych…

Jeśli jesteś rodzicem, który posiada wiedzę w temacie pływania, jesteś fachowcem i czujesz się na siłach, to możesz pracować z dzieckiem sam, w innym przypadku zapraszamy na zajęcia z ekspertem.

Twoje dziecko nic nie musi umieć, szkoła pływania to jest miejsce, w którym pod okiem eksperta wszystkiego się nauczy i przełamie lęki.

Ekspert jest w stanie pokazać odpowiednią technikę, nauczyć jej i skorygować błędy. Dodatkowo jest to osoba wspierająca proces uczenia się i motywowania swoich podopiecznych, aby osiągali coraz lepsze wyniki. Indywidualne podejście do dziecka czy to w zajęciach grupowych, czy indywidualnych zakłada, że program zajęć będzie dostosowany do możliwości, predyspozycji i cech danego dziecka.

Zajęcia organizowane są w formie zabawy przystępnej dla dzieci.

Dlatego jeśli nie wiesz od czego rozpocząć przygodę z pływaniem, przyjdź do nas i wszystkiego nauczymy i Ciebie i dzieci.

 

Natalia Barnabas

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.