fbpx

3 rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca nauki pływania.

Hobby_Sport_wybor_szkoly_plywania

Pojawia się nagle… Natrętna myśl, która nie daje spokoju. Odwraca się od niej uwagę, czasem zapomina na chwilę, ale ona wraca… Częściej przed wyjazdem na urlop, gdy wiemy, że będzie morze, basen… woda.

,,Chcę się nauczyć pływać! Chcę się czuć bezpiecznie! Nie chcę się bać wody!”

Sposoby nauki  pływania są różne. Można uczyć się pływać samodzielnie, można z You Tubem, można też z instruktorem lub trenerem. Jak już pierwszy krok został podjęty, zapada decyzja: ,,chcę, żeby KTOŚ mnie nauczył pływać!”, zaczyna się kolejny etap poszukiwań. Jak wiemy istnieje wiele szkół oraz osób, które uczą jednak wybór wbrew pozorom nie jest taki prosty.

Czym kierować się w wyborze? Czy szkoła lub instruktor, któremu powierzam swoje dziecko czy swoje bezpieczeństwo jest godna zaufania? Skąd mam wiedzieć, że trwale nauczę się bezpiecznych zachowań nad wodą?

Już pędzimy z pomocą! Wg mnie warto zwrócić uwagę na te 3 rzeczy:

1) Opinie. Czasy w których żyjemy pozwalają w bardzo łatwy sposób znaleźć opinię o szkole czy konkretnym instruktorze. Można również przyjść na takie zajęcia i… podpatrzeć czego są uczone dzieci czy osoby dorosłe, jaka jest atmosfera zajęć, jak liczne są grupy oraz jaki jest sprzęt.

 

2) Instruktor – jego zachowanie oraz podejście. Jest on wizytówką firmy, ale także, a może i przede wszystkim jest… nauczycielem. Inaczej przychodzi się na zajęcia do osoby, która chce przysłowiowo ,,zrobić swoje” i jak najszybciej wrócić do domu, a inaczej do kogoś, kto jest pełny pasji i zaangażowania. Instruktor powinien wzbudzać zaufanie, być komunikatywny oraz powinien wpierać swoich podopiecznych w poznawaniu wodnego świata. Podsumuję idealnym cytatem Deanny Beisser:

 

,,Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?” i nie tylko dzieciom, bo dorośli też chcą uczyć się pływać! J

 

3) Czy są organizowane dni otwarte lub próbne zajęcia. Jeżeli są to EKSTRA i warto z nich skorzystać! Przyjść, przekonać się ,,na własnej skórze” czy tego szukamy, czy odpowiada nam instruktor, sposób prowadzenia zajęć, sposób nauczania. Przy okazji można podejrzeć jaki sprzęt posiada, a także zapoznać się z ofertą lub… porozmawiać z innymi uczestnikami czy opiekunami dzieciaków, które już na takie zajęcia uczęszczają.

 

Podsumowując, jeżeli w dalszym ciągu masz tę natrętną myśl, że chcesz nauczyć się pływać koniecznie sprawdź te rzeczy, a zmniejszy się ryzyko niezadowolenia z powodu, że zajęcia nie spełniają oczekiwań. Zanim wpiszesz w Google ,,nauka pływania” zastanów się czego konkretnie szukasz, jakie są Twoje oczekiwania i po wyszukaniu skontaktuj się z kilkoma szkołami czy instruktorami. Sprawdź ewentualne dni otwarte i przyjdź na próbne zajęcia.

W naszej szkole  Hobby Sport masz taką okazję- 07.09.2019 roku odbywają się dni otwarte, przyjdź, zapisz się i sprawdź czy Twoje oczekiwania zostaną spełnione i czy będziemy mogli Tobie lub Twojemu dziecku towarzyszyć w tej wodnej przygodzie.

 

Justyna Grabiec

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.