Ładowanie...

PŁYWANIE KOREKCYJNE - FIZJOTERAPIA W WODZIE

PŁYWANIE KOREKCYJNE

Wady postawy, to najczęstszy problem zdrowotny dzieci. Nieleczone, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji w życiu dorosłym. Niestety nieprawdą jest, że z wad postawy „się wyrasta”.
Zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży mających wady postawy tj.  skoliozę, wady kończyn dolnych (płaskostopie, kolana koślawe lub szpotawe), deformacje klatki piersiowej, dystrofie mięśniowe, stany pourazowe (złamania i zwichnięcia) oraz potrafiących pływać!!!
 W skład pływania korekcyjnego wchodzić  pływanie poszczególnymi stylami oraz wykonywanie konkretnych ćwiczeń korekcyjnych: głównie elongacyjnych, rozciągających, wzmacniających lub rozluźniających poszczególne grupy mięśniowe, derotacyjnych i koordynacyjnych.

FIZJOTERAPIA W WODZIE

Fizjoterapia lecznicza w wodzie ma na celu zapobieganie powikłaniom, przyspieszenie procesu regeneracji organizmu, zmniejszenie zakresu inwalidztwa i zaadoptowanie do niepełnosprawności jeśli jest ono nieuniknione.
Prowadzimy zajęcia z zakresu rehabilitacji w wodzie dla dzieci, dorosłych i osób starszych.
Podstawową metodą stosowaną w prowadzonych przez nas zajęciach rehabilitacyjno-terapeutycznych jest Koncepcja Halliwick. Jest to metoda rehabilitacji w wodzie oraz nauczania pływania osób z dysfunkcjami.
Podstawą nauki jest  Dziesięciopunktowy Program Halliwick. Poprzez logiczne wdrażanie programu uczymy  pływaka m.in. przystosowania psychicznego do wody w tym kontroli oddechu, kontrolowania równowagi ciała i ruchów w wodzie, a docelowo do całkowitej niezależności w wodzie.