fbpx

Dziecko kontra nauczanie zdalne

pexels-ron-lach-7983363

“Rok szkolny już prawie za nami. Rok który zdecydowanie odbił się na moim dziecku. Z każdym dniem widzę, że jest coraz bardziej zmęczone, zniechęcone nie tylko do zajęć, ale również jakichkolwiek aktywności. Pojawiają się też problemy z koncentracją. Nie dość, że wszystkiego musi uczyć się z domu, to jeszcze nie potrafi się na niczym skupić. Nie pamiętam kiedy ostatni raz bawił się z rówieśnikami. Nie mogę już patrzeć jak każdy dzień spędza leżąc lub siedząc przed komputerem. Nie wiem jak sobie poradzi z powrotem do normalności i dawnego trybu życia…”

– pomyślał nie jeden rodzic. 

Odizolowanie od rówieśników, nauczanie zdalne niesie za sobą skutki dla zdrowia naszych dzieci pod wieloma względami. Mimo jasno określonych zasad bezpiecznego korzystania z komputera, zastanówmy się, które dziecko tak sumiennie ich przestrzega.

Dotychczasowy czas spędzany w klasie, zamienił się na bite godziny spoglądania w ekran monitora. Oczy i postawa cierpią na tym niemiłosiernie, zwłaszcza kiedy przerwy spędzane są dodatkowo na telefonie… Dzieci w wieku szkolnym są na etapie, gdzie nietrudno o skrzywienie kręgosłupa.

Nauka zdalna wiąże się z brakiem zajęć W-F. Ta godzina aktywności fizycznej, która do tej pory wydawała się zbędna okazuje się tak naprawdę zbawienna. Zbyt długie korzystanie z komputera na dłuższą metę powoduje nieustanne zmęczenie, pogorszenie nastroju oraz problemy z koncentracją. Dzienna dawka aktywności fizycznej poprawia krążenie, dodaje energii i buduje zdolność koncentracji.

Kolejnym z aspektów jest kondycja fizyczna. Kiedy zawieszone zostały zajęcia stacjonarne i wszelkie pozalekcyjne aktywności sportowe, dzieci nie miały możliwości pracy nad dobrą koordynacją ruchową i właściwą postawą ciała. W wielu przypadkach może to skutkować szybkim przemęczanie, wadami postawy, a nawet otyłością.

Teraz, kiedy wszystko powoli wraca do normy i ruszamy z naszymi zajęciami, zachęcamy Cię do zapisania swojego dziecka na nasze wakacyjne programy, które zapewnią mu sporą dawkę ruchu i dobrej zabawy!

Już w tym tygodniu startujemy z KURSEM PŁYWANIA! 

Następnie planujemy:

Na podstawie badań Ośrodku Rozwoju Edukacji (KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ)

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email